Analýza klíčových slov

Analýzou klíčových slov rozumíme úvodní a velmi důležitou fázi optimalizace pro vyhledávače. Každý člověk, který použije vyhledávač, vyjádří to, co hledá, slovy.

Pokud chcete, aby se váš web dostal na přední místa ve výsledcích vyhledávání, musí vám být jasné, u kterých slov toho chcete dosáhnout. Ty označujeme jako klíčová. Nemůžete být první nebo druzí v Google. Pouze můžete být první či druzí v Google při vyhledávání určitých slov. A o jejich výběru je tzv. analýza klíčových slov.

Řekněme, že prodáváte luxusní hodinky. Od počátku je vám určitě zřejmé, že pokud váš web obsadí první místo na spojení „gumové holínky“, přínos pro vás je přes vynaložené úsilí nulový. Zájemce o holínky si od vás nekoupí hodinky (možná jeden ze sta tisíc). Musíte zjistit, jaká slova používá při hledání vaše cílová skupina (o té je dobré mít předem jasno). Nenechte se omezit vlastní představou, zákazníci mohou mluvit trochu jinak (např. hledají "rolexky", což vy byste nikdy neřekli). Ale nejde jen o jazyk – všichni přemýšlíme trochu jinak a používáme při hledání jiná slova. Nejprve při analýze shromáždíme co nejvíce slov (slovních spojení), která připadají v úvahu. Poté z nich vybíráme ta, na která se nám vyplatí optimalizovat.

Výběr klíčových slov může být náročný a nelze ho podcenit. Je třeba zvážit:

  1. nakolik je slovo vyhledávané
  2. jaké návštěvníky přivádí (zjednodušeně: ty, co nakoupí hodinky?)
  3. nakolik na slovo optimalizuje konkurence

Rozhodnutím o tom, na která slova je nejefektivnější optimalizovat, končí analýza klíčových slov. Nezapomeňte, že optimalizace se může prodražit a nenechte se unést nejvíce vyhledávanými „kousky“.

Na co je nástroj k analýze klíčových slov?

Tento nástroj vám poslouží ve 2 situacích:

  1. když se snažíte zjistit, na jaká slova optimalizuje konkurence
  2. ve chvíli, kdy už znáte svá klíčová slova a snažíte se je zapracovat do vašeho webu

Řekne vám, která slova nebo fráze se v textu vyskytují nejčastěji (v SEO žargonu: ukáže vám slova s největší hustotou výskytu) – to bývají klíčová slova. Nástroj také rozliší, jestli se nacházejí pouze v textu, nebo i v titulku stránky a nadpisech. Podle toho jednotlivým slovům přiřadí důležitost.

Chcete poradit? Pošlete nám dotaz!

Vaše jméno:

Vaše e-mail: *

Text vašeho dotazu: *

* povinné položky


Nová registrace

Zapomenuté heslo

20 důvodů proč se registrovat